فیلم نت نیوز
0

از خواندن برنامه وزیر پیشنهادی ارشاد شرمگین شدیم

شورای عالی خانه هنرمندان ایران

شورای عالی خانه هنرمندان ایران درباره برنامه‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهادی دولت سیزدهم بیانیه‌ای صادر کرده و مانند اغلب انجمن‌ها و تشکل‌های فرهنگی از آن انتقاد کرده است.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «در روزهای اخیر برنامه‌های ارائه شده توسط گزینه پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم را برای اداره حوزه فرهنگ و هنر مطالعه کردیم و شگفت زده و البته شرمگین شدیم.»

در ادامه این بیانیه برنامه محمدمهدی اسماعیلی «متنی جزم‌اندیشانه، ناشیانه، گنگ، کلی‌گو، پراشتباه و خام» خوانده شده که بر پایه مفروضات غالبا غلط و گزاره‌های اشتباه بنا شده است.

شورای عالی خانه هنرمندان در این بیانیه نوشته: «نگاه به شدت بدبینانه در این برنامه نسبت به شرایط موجود فرهنگ و هنر که مملو از اتهام و‌ توهین است، موجب می‌شود حدس بزنیم ایشان اساسا با فرهنگ و هنر غریبه‌اند، به قدر کافی در جریان جزییات و آشنا به کلیات این حوزه نیستند و به نظرات و اطلاعات نادرست و مغرضانه مشاورانشان اکتفا کرده‌اند. البته احتمال می‌رود واقعا هم به آنچه در این برنامه نوشته شده معتقدند و قصد اصلاح این حوزه‌ی «پر از فساد، از ‌خودبیگانگی، خودباختگی، بی‌حیایی و خود فروختگی» را دارند و قرار است عده‌ای «ضدانقلاب و غرب زده» را ارشاد کنند.»

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *