فیلم نت نیوز
0

استعفای اعتراضی دو عضو گلدن گلوب

گلدن گلوب

دو عضو انجمن مطبوعات خارجی هالیوود که نهاد برگزارکننده جوایز گلدن گلوب است، در اعتراض به فضای حاکم بر این نهاد از عضویت در آن استعفا دادند.

گاردین گزارش داده که ونتینگ شو و دیدریک فان هوگستراتن در نامه‌ای تاکید کردند ماندن در انجمن دیگر برایشان مقدور نیست. این دو روزنامه‌نگار معترض به چند دلیل برای استعفای خود اشاره کرده‌اند از جمله آن که اکثریت اعضای این انجمن در مقابل اعمال تغییرات جدی از خود مقاومت نشان می‌دهند، قوانین جدیدی که برای ارتقای تنوع در این انجمن معرفی شده بودند، تاثیر خود را از دست داده‌اند و ترس از تلافی‌جویی، زدوبند، فساد و خشونت کلامی هنوز در کانون فرهنگ حاکم بر انجمن مطبوعات خارجی هالیوود قرار دارد.

شو خبرنگار مجله تجاری ورلد اسکرین (World Screen) در نیویورک است و فان هوگستراتن تهیه کننده و خبرنگار مستقل چند نشریه هلندی و از اعضای سابق هیات مدیره انجمن مطبوعات خارجی هالیوود. این دو روزنامه‌نگار معترض در نامه خود عنوان کرده‌اند برای نسل حاضر و آینده خبرنگاران، به دنبال برپایی یک موسسه شفاف و حرفه‌ای با اعضای متنوع هستند.

جوایز گلدن گلوب که هر ساله به بهترین‌های حوزه سینما و تلویزیون اهدا می‌شود، در ماه های اخیر در معرض انتقادات گسترده درباره تبعیض نژادی و نبود تنوع در اعضا قرار گرفته است. جمعی از ستارگان هالیوودی از جمله تام کروز این جایزه را تحریم کردند و شبکه ان.بی.سی اعلام کرد گلدن گلوب ۲۰۲۲ را پخش نخواهد کرد.

استودیوهای فیلمسازی بزرگی چون نتفلیکس و برادران وانر هم اعلام کردند تا زمان اجرای اصلاحات اساسی، با این رویداد هیچگونه همکاری نخواهند داشت.

برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *