فیلم نت نیوز
0

اسکورسیزی: «گاو خشمگین» نقطه اوج کارهایم بود

مارتین اسکورسیزی

فستیوال فیلم ترایبکا شب گذشته به پایان رسید و آخرین برنامه آن نمایش فیلم «گاو خشمگین» بود. قبل از آن مصاحبه‌ای از پیش ضبط شده پخش شد که در آن لئوناردو دی‌کاپریو از مارتین اسکورسیزی و رابرت دنیرو سوالاتی درباره این فیلم می‌پرسید.
مارتین اسکورسیزی درباره این فیلم گفت:«نقطه اوج همه کارهایی بود که دلم می‌‎خواست انجام دهم. مهم نبود چه اتفاقی برایش می‌افتد یا می‌توانستم فیلم دیگری بسازم یا نه. برای ساخت فیلم اعتماد وجود داشت و ماندگار شد.»
صحبت‌های اسکورسیزی شامل ۵۰ سال همکاری با دنیرو هم می‌شود؛ از «خیابان‌های پایین شهر» و «راننده تاکسی» تا «ایرلندی» که در سال 2019 برای شبکه نتفلیکس ساخته شد و «قاتلبن ماه کامل» که برای اپل تی وی در حال ساخت است.
این مصاحبه اخیرا در لوکیشنی در اوکلاهاما و در پشت صحنه فیلم «قاتلبن ماه کامل» ضبط شده است، فیلمی به کارگردانی مارتین اسکورسیزی با بازی رابرت دنبرو و لئوناردو دی‌کاپریو. داستان فیلم درباره قتل‌های سریالی اعضای ثروتمند نفت ملی اوساگا در سال 1920 است و جرائم خشونت باری که باعث شد آن منطقه به نام حکومت وحشت شناخته شود.
پای دنیرو نیز در حین بازی در این فیلم آسیب دید و او در حین مصاحبه پایش را روی صندلی قرار داده بود.
فیلم «گاو خشمگین» نامزد 8 جایزه اسکار شد. دنیرو اسکار بهترین بازیگر مرد را برای بازی در نقش جیک لاموتا گرفت، بوکسوری که درگیری‌های احساسی و روانی‌اش تبدیل به خشنونت درون و بیرون رینگ شد.
اسکورسیزی و دنیرو به سوالات دی‌کاپریو درباره این فیلم و سال‌ها همکاری حرف زدند، همچنین درباره منابع اصلی و بیوگرافی جیک لاموتا که دنیرو پیشنهاد داده بود و اسکورسیزی در ابتدا مقاومت کرده بود چرا که علاقه‌ای به ورزش نداشت.
پیچیدگی تولید فیلم برای صحنه‌های رقص، صحنه‌های دعوای خونین و متقاعد کردن کمپانی یونایند آرتیست برای فیلمبرداری سیاه و سفید بود.
دنیرو درباره این فیلم گفت: «نمی‌دانستیم که فیلم خوب می‌شود یا نه، اما می‌دانستیم که فیلم ویژه‌ای خواهد شد.»

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *