فیلم نت نیوز
0

اعتراض خواهر بابک خرمدین به ساخت مستند درباره برادرش

بابک خرمدین

خواهر بابک خرمدین در پی انتشار خبر ساخت مستندی درباره برادرش، از رییس سازمان سینمایی خواست پروانه ساخت این مستند باطل شود.

آذر (آزیتا) خرمدین در متنی که در اختیار ایسنا گذاشته، نوشته است: «مطلع شدم که مستندی با موضوع قتل برادرم، بابک خرمدین و ابعاد روانشناختی و جامعه شناختی آن، از سازمان سینمایی وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی پروانه ساخت گرفته است. این در حالی است که سازندگان حتی به خودشان زحمت نداده اند که با من و یا برادرم تماس بگیرند و اجازه یا رضایت ما را جویا شوند.

در تماس با آقای سیدزاده ایشان گفتند که موظف به پاسخ گویی نیستند و از ما خواستند که برای اتفاقی که نیفتاده هیاهو نکنیم . در صورتی که به نظرم هیاهو را ایشان با خبر ساخت فیلم و گرفتن پروانه ساخت، ایجاد کرده اند.

به این آقا اجازه نخواهم داد که در مورد خانواده‌ام وقتی که هنوز زمان زیادی از این اتفاق نگذشته و ناراحتی و فشار این ماجرا بر من و خانواده ام کماکان حاکم است، فیلمی بسازد.

هم چنین تهیه‌کننده‌ دیگر در پاسخ به پیام نماینده من، معتقد است که چون قرار است از نگاه کارشناسی جوانب مختلف موضوع در فیلم مطرح بشود، نیازی به اجازه خانواده و مقام قضایی نیست !

سوال اینجاست که ایشان چطور می توانند درباره این موضوع حساس با نگاه همه جانبه و کارشناسی مستند بسازند و علل قتل را دقیق ریشه یابی کنند؟ درحالی که امکان گفت و گو با پدر و مادر و خانواده را ندارند.

چگونه می توانند نقاط تاریک و مبهم این پرونده را به حقیقت برای تماشاگر روشن کند در حالی که فیلمساز حتی امکان این را ندارد که از ساده ترین روابط درون خانواده ما اطلاعاتی داشته باشد؟

البته در تماس نماینده‌ام با سازمان سینمایی به ما اعلام شد که اگر رضایت خانواده نباشد، پروانه ساخت را باطل می‌کنیم.

در پایان از ریاست محترم سازمان سینمایی جناب آقای انتظامی و مدیران محترم زیرمجموعه‌شان تقاضا دارم که با توجه به ابعاد حقوقی و اخلاقی این ماجرا هر چه سریعتر دستور ابطال پروانه ساخت این مستند را صادر نمایند.»

چند روز قبل خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه مستندی به نام «پدر کشتگی» به کارگردانی سیامک میثاقی و تهیه‌کنندگی مشترک سیدامیر سیدزاده و فاطمه پاقلعه‌نژاد تولید خواهد شد.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *