فیلم نت نیوز
0

افتتاح جشنواره فیلم کن در میانه بیم و امید

جشنواره کن

هفتاد و چهارمین دوره جشنواره کن دیشب با نمایش فیلم «آنت» ساخته لئوس کاراکس افتتاح شد و این فیلم با استقبال حضار مواجه شد.

ورایتی گزارش داده که در پایان نمایش این فیلم، تماشاگران به سنت همیشگی ایستادند و سازندگان را تشویق کردند و این تشویق به مدت پنج دقیقه ادامه داشت.

این مدت تشویق برای فیلمی در کن رکورد نیست، اما به نظر می‌رسید که حضار فقط برای این فیلم کف نمی‌زدند. این تشویق برای بازگشت جشنواره پرزرق و برق بود که سال گذشته به خاطر شیوع ویروس کووید ۱۹ برگزار نشد.

امسال هرچند که بیشتر بازدیدکنندگان واکسن زده‌اند، اما شیوع نوع دلتای کرونا باعث شده تا مقررات سختگیرانه‌ای وضع شود. مثلا شرکت کنندگانی که از خارج از اتحادیه اروپا می‌آیند، برای ورود به اماکن دربسته مثل بازار کن و نشست‌های خبری باید هر ۴۸ ساعت تست آب دهان بدهند!

دیشب همچنین نخل طلای افتخاری کن به جودی فاستر اهدا شد. این جایزه را پدرو آلمادوار کارگردان سرشناس اسپانیایی به او اهدا کرد. اسپایک لی کارگردان آمریکایی و رئیس هیات داوران هم جایزه مشابهی گرفت.

نکته جالب این که مهمانان سرشناس وقتی روی فرش قرمز رفتند، چند دقیقه ماسک‌ها را برداشتند تا عکاس‌ها تصاویرشان را ثبت کنند.

نمایش فیلم‌های بخش مسابقه از امروز آغاز می‌شود و ایرانی‌ها منتظرند اولین بازتاب‌ها درباره فیلم «قهرمان» اصغر فرهادی را ببینند.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر