فیلم نت نیوز
0

انتشار کتابی به قلم آنجلینا جولی درباره حقوق کودکان

کتاب آنجلینا جولی

آنجلینا جولی ستاره هالیوود و نماینده ویژه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل با همکاری سازمان عفو بین‌الملل کتابی درباره حقوق کودکان تالیف و منتشر کرده است.

به گزارش رویترز، این کتاب که «حقوق خود را بدانید و آنها را طلب کنید» نام دارد و جولی آن را به طور مشترک با جرالدین ون بورن وکیل حقوق بشر نوشته، با این هدف تالیف شده که دانش لازم برای به چالش کشیدن بی‌عدالتی‌ها را در اختیار کودکان قرار دهد.

آنجلینا جولی در گفت‌وگو با رویترز گفت: «خیلی از کودکان در سراسر جهان در معرض آسیب قرار دارند و ما در این باره کاری نمی‌کنیم. اینها همه حق کودکان هستند که سال‌ها پیش براساس آنچه می‌تواند آنها را به بزرگسالانی سالم، متعادل، امن و باثبات تبدیل کند، تدوین و تصویب شده‌اند.»

این بازیگر و فیلمساز ۴۶ ساله آمریکایی امیدوار است کتابش علاوه بر آگاهی بخشی به کودکان، تعهد دولت‌ها به پیمان نامه جهانی رعایت حقوق مدنی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی آنان را یادآوری کند.

او در توضیح بیشتر درباره کتابش گفته: «هدف از نوشتن این کتاب آن است کودکان یک کتابچه راهنما داشته باشند که به آنها نشان دهد چه حق و حقوقی دارند، براساس کشور و شرایطی که در آن زندگی می‌کنند چقدر تا دستیابی به این حقوق فاصله دارند و چه موانعی برسرراهشان است، چه کسانی قبل از آنها برای حق و حقوقشان جنگیدند و چه راه‌هایی برای جنگیدن وجود دارد.»

کتاب «حقوق خود را بدانید و آنها را طلب کنید» روز پنجشنبه ۱۱ شهریور در انگلیس به بازار کتاب آمد و قرار است در سراسر جهان منتشر شود.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *