فیلم نت نیوز
0

انتقاد اصغر فرهادی از ممنوعیت واردات واکسن کرونا به ایران

اصغر فرهادی

اصغر فرهادی که برای نمایش فیلم «قهرمان» در جشنواره تلوراید به آمریکا رفته، درباره شیوع کرونا در ایران اظهار نظر کرده و از وضعیت واکسیناسیون انتقاد کرده است.

او در گفت‌وگو با هالیوود ریپورتر در پاسخ به سوالی درباره ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به ایران گفته است: «مردم هیچوقت این را نمی‌بخشند. وضعیت بسیار آشفته است و مردم خشمگین‌اند. مردم هیچ امیدی ندارند که چیزی در آینده تغییر کند. آدم هرروز خبر بد می‌شنود و این حس وجود دارد که تصمیمی برای تغییر وجود ندارد تا زندگی مردم بهتر شود.»

فرهادی که در «قهرمان» نقدی جدی بر شبکه های اجتماعی داشته درباره دلیل عدم استفاده از فیس بوک و تویبتر می‌گوید: «این شبکه های اجتماعی زمان زیاد می گیرند و از نقطه نظر احساسی، شخصی نیستم که بتوانم این حجم از اخبار بد را جذب کنم.»

کارگردان ایرانی برنده اسکار که قرار است فیلم بعدی اش را خارج از ایران بسازد در پاسخ به سوالی درباره این که فیلم هایش بدون محدودیت ها چگونه می شدند نیز گفت: «خیلی چیزها فرق می کرد. نمی توانم دقیقا بگویم اگر کاملا آزاد بودم فیلم هایم چه شکلی می شد، اما می دانم که متفاوت می شدند چرا که ذهنم آزادتر بود. زمانی که برای سالها روی یک جاده ناهموار قدم می زنید، قدم زدن شما نیز شبیه ای جاده ناهموار می شود و وقتی وارد یک جاده صاف می شوید مدتی زمان می برد تا بار دیگر به شکل معمول قدم بزنید.»

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *