فیلم نت نیوز
0

اکران «درخت گردو» و «دینامیت» منتفی شد!

درخت گردو

در حالی که روابط عمومی سازمان سینمایی ساعتی پیش خبر داد بسته پیشنهادی شورای صنفی نمایش برای حمایت از اکران فیلم‌های جدید در جلسه فوق العاده بررسی آسیب های کرونا در سینما تصویب شده، پخش کنندگان دو فیلم «درخت گردو» و «دینامیت» اعلام کردند اکران این فیلم‌ها منتفی شده است.

بر اساس اعلام سازمان سینمایی در جلسه امروز تصویب شده که مبالغ حمایتی به شکل مشروط و با این فرمول به فیلم‌ها اختصاص یابد: به صاحبان فیلم های با قابلیت جذب مخاطب که از این پس اکران می شوند پس ازآنکه فروش آنها از مبلغ ۲ میلیارد تومان عبور کرد، ۱ میلیارد تومان به عنوان کمک پرداخت می‌شود و پس از فروش ۵ میلیارد تومان، کمک یک و نیم میلیاردی (مجموعا دو و نیم میلیارد تومان) پرداخت خواهد شد.

ظاهرا این شکل پرداخت کمک دو و نیم میلیارد تومانی باعث شده که سازندگان دو فیلم از اکران انصراف دهند. علی سرتیپی مدیرعامل موسسه فیلمیران پخش کننده «درخت گردو» در گفت‌وگو با فیلم‌نت نیوز تایید کرد که این فیلم در شرایط فعلی اکران نخواهد شد.

موسسه خانه فیلم پخش کننده «دینامیت» هم با انتشار یک استوری در صفحه اینستاگرام خود نوشته: «ضمن عذرخواهی از تماشاگران و سینماداران، مسائل پیش آمده در خصوص اکران به زودی شفاف سازی خواهد شد. اکران فیلم دینامیت تا اطلاع ثانوی لغو شد.»

تهیه‌کننده «درخت گردو»: مسئولان سینمایی نمی‌خواهند سینما را نجات دهند!

همچنین سیدمصطفی احمدی تهیه‌کننده فیلم «درخت گردو» در گفت‌وگو با مهر در واکنش به مصوبه امروز سازمان سینمایی در زمینه تعیین سقف فروش  دو  میلیارد تومانی برای حمایت اولیه از فیلم‌های اکران‌شده در شرایط کرونایی که منجر به انصراف این فیلم از اکران شده است، گفت: «ما از ابتدا با اکران فیلم در این شرایط مخالف بودیم اما به احترام تصمیم شورای صنفی نمایش که نمایندگان تمام صنوف سینمایی در آن حضور دارند و پخش کننده فیلم، با تضمین حمایت، راضی به اکران شدیم. تصمیم امروز  بی‌احترامی نسبت به عوامل دو فیلمی است که پذیرفته بودند در این شرایط نامناسب سرمایه خود را به نفع سینما به خطر بیندازند.»

احمدی افزود: «تا امروز به همه شرایط تن داده بودیم و پذیرفتیم اما تصمیم امروز یک بی احترامی کامل بود. می‌دانیم پیک بعدی کرونا هم محتمل است و شرایط سینماها چندان با ثبات نیست،  تنها به خاطر احیای سینما، تن به اکران در این شرایط دادیم، اما با این شرایط هیچ تضمینی برای احیای سینما هم نمی‌توان متصور بود.»

تهیه‌کننده «درخت گردو» با تاکید مجدد بر انصراف از اکران این فیلم با شرایط جدید گفت: «می‌دانیم اگر به این شرط هم تن بدهیم، فردا شرط دیگری را مطرح می‌کنند. فیلم درخت گردو در جشنواره فجر پاسخ خود را از مخاطب گرفت و می‌دانیم فیلمی است که می‌توانست سینما را نجات دهد، اما وقتی خود مسئولان سینمایی نمی‌خواهند سینما را نجات دهند، چه باید بکنیم؟»

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *