فیلم نت نیوز
0

برنامه نمایش فیلم‌های ایرانی در جشنواره کارلووی واری

جشنواره کارلووی واری

دو فیلم «قصیده گاو سفید» و «جاده خاکی» در مجموع در هشت نوبت در پنجاه و پنجمین جشنواره فیلم کارلووی واری به نمایش گذاشته خواهند شد.

این رویداد سینمایی که از تاریخ ۲۰ تا ۲۸ اوت (۲۹ مرداد تا ۶ شهریور) در جمهوری چک برگزار می‌شود، در بخش غیررقابتی افق‌ها دو فیلم «قصیده گاو سفید» ساخته بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم و «جاده خاکی» به کارگردانی پناه پناهی را به نمایش خواهد گذاشت.

«قصیده گاو سفید» به ترتیب در روزهای ۲۰، ۲۱، ۲۳ و ۲۷ اوت (۲۹ و ۳۰ مرداد و اول و پنجم شهریور) در بخش افق‌های جشنواره به نمایش گذاشته خواهد شد و فیلم «جاده خاکی» دیگر نماینده سینمای ایران در این بخش نیز طی روزهای ۲۰، ۲۲، ۲۶ و ۲۷ اوت (برابر با ۲۹ و ۳۱ مرداد و ۴ و ۵ شهریور) به روی پرده خواهد رفت.

فیلم سینمایی «امتحان» به کارگردانی شوکت امین کورکی، به تهیه‌کنندگی ممد اکتاش و به نویسندگی مشترک شوکت امین کورکی و محمدرضا گوهری فیلمنامه‌نویس ایرانی و محصول مشترک اقلیم کردستان عراق و کشورهای آلمان و قطر هم در چهار نوبت مختلف در بخش «رقابتی اصلی پنجاه و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «کارلووی واری» نمایش خواهد داشت.

جشنواره بین‌المللی فیلم کارلووی واری که یکی از معتبرترین فستیوال‌های اروپای مرکزی و شرقی به‌شمار می‌رود امسال ۲۰۰ فیلم را به نمایش می‌گذارد و از مایکل کین بازیگر سرشناس انگلیسی برنده دو جایزه اسکار و همچنین جانی دپ بازیگر آمریکایی با اعطای جایزه افتخاری گوی بلورین تقدیر خواهد کرد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *