فیلم نت نیوز
0

بهمن کیارستمی «ایران‌زاد» را تدوین می‌کند

مستند ایران زاد

گروه تولید فیلم سینمایی «ایران‌زاد» به کارگردانی مجید عزیزی و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر در چند روز گذشته با بهمن کیارستمی برای تدوین این پروژه به توافق رسیدند.

مستند بلند «ایران‌زاد» که پس از یک سال و نیم فیلم‌برداری به ماه‌های پایانی ضبط خود نزدیک شده، این روزها مهمان مردم کردستان است.

ایران‌زاد در سفر کردستان، پای صحبت‌های دختری که بعد از شهادت پدرش برای رهایی از مشکلات و غصه‌هایش به طبیعت پناه برده و همچنیت کولبری که از مصائب کولبری در سرما و گرمای کوهستان‌های مرزی و تلخی‌های زندگی خود روایت کرده، نشسته است.

در این سفر، سعید فتاحی مربی فوتبال کردستانی نیز از دغدغه‌های ورزشی و اهمیت آن در زندگی خود و جوانان منطقه برای ایران‌زادی‌ها گفت. دوربین ایران‌زادی‌ها علاوه بر این، در کردستان رو در روی سید گبهاالدین که از کودکی در دامان طبیعت بزرگ شده و وابستگی زیادی به طبیعت و این اقیلم دارد، قرار گرفته و از آن طرف پای درددل‌های پسر جوانی که در پی مهاجرت از کشور است و آرزوها و رویاهای خود را آن طرف آب ترسیم کرده، نشسته است.

مستند ایران‌زاد که تاکنون در اغلب استان‌های کشور فیلم‌برداری شده، تلاشی است برای شنیدن روایت ایرانی‌ها از زندگی، حکایتی از شادی‌ها، غم‌ها و اتفاقات تلخ و شیرین زندگی؛ ثبت و به تصویر کشیدن این روایت‌ها خط اصلی این مستند است.

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *