فیلم نت نیوز
0

تهیه‌کنندگان سینما: طرح صیانت از فضای مجازی توطئه علیه ملت است

طرح صیانت از فضای مجازی

جامعه صنفی تهیه‌کنندگان در بیانیه ای درباره تصویب طرح صیانت از فضای مجازی در مجلس به شدت از این طرح انتقاد کرده و نسبت به تبعات آن هشدار داده است. در این بیانیه تصویب کنندگان طرح صیانت از فضای مجازی «متحجر» خوانده شده‌اند و تصویب آن «توطئه علیه ملت و جمهوریت نظام» توصیف شده است.

در این بیانیه آمده است: «در شرایطی که تورم افسارگسیخته معیشت مردم، کرونای جهش‌یافته سلامت مردم و بی‌آبی جان مردم و محیط زیست کشور را نشانه رفته، نمایندگانی که مشخص نیست چه نسبتی با این مردم و جغرافیای این سرزمین دارند، طرحی غیرکارشناسی، غیراصولی و دارای اشکالات عدیده فراوان را در جلسه‌ای غیرعلنی به اصل ۸۵ قانون اساسی ارجاع دادند تا عواقب اجرایی شدن چنین طرحی همانند مفاد آن ابهام‌برانگیز و قابل تفسیر به آرای شخصی باشد.»

جامعه صنفی تهیه‌کنندگان در ادامه نوشته‌اند: «این اولین باری نیست که ممنوعیت استفاده از تکنولوژی روز دنیا به تصویب می‌رسد. یک زمان ویدیو و زمانی دیگر ماهواره و حالا نوبت به اینترنت رسیده است. در نگاه نخست شاید به نظر برسد که ذهن این نمایندگان به ظاهر انقلابی از سال ۵۷ جلوتر نیامده باشد. اما اگر شعارهای روزهای آغازین انقلاب را مرور کنیم متوجه می‌شویم که عمل، ادعا و طرح‌های این نمایندگان نه تنها با انقلاب سنخیتی ندارد بلکه در تقابل کامل با آن است. اسلاف این نمایندگان متحجر در مقطعی ویدیو را ممنوع کردند و در مقطعی دیگر ماهواره را. نتیجه، گسترش ویدیو و ماهواره در سراسر ایران بود و اینکه با هیچ قانون و مصوبه‌ای نمی‌توان در برابر تکنولوژی ایستاد.»

در بخش دیگری از این بیانیه انتقادی آمده است: «سوال دیگری که ذهن بسیاری از متفکران را به خود مشغول کرده این است که این نمایندگان از کجا به مجلس راه یافته‌اند؟ آیا واقعا در ایران و میان مردم زندگی می‌کنند؟ آیا از مشکلات و مصائب متعددی که طی سالیان اخیر بر اثر بی‌تدبیری و فساد اقتصادی بر مردم تحمیل شده اطلاعی دارند؟ چرا هیچ مصوبه‌ای برای مبارزه با فساد اقتصادی، برخورد با بدهکاران بزرگ بانکی و … تصویب نمی‌کنند؟ یا اینکه گمان می‌کنند با مسدودسازی اینترنت جهانی می‌توانند بر ناکارآمدی و فساد مدیریتی بی‌حدوحصر سرپوش بگذارند؟ آیا فکر می‌کنند اجرایی شدن طرح صیانت می‌تواند سفره‌های خالی مردم را رنگین و وضعیت معیشتی آنها را بهتر کند؟ آیا مشکلاتی از قبیل بیکاری، بی‌آبی، کمبود برق و … که همگی ناشی از بی‌تدبیری خواص بی‌بصیرت بوده با طرح صیانت حل می‌شود؟»

این طرح پیامدهای شومی دارد

تهیه کنندگان سینما در ادامه درباره تبعات این طرح هشدار داده‌اند: «در روزهایی که خشم مردم به خاطر بی‌تدبیری‌های برخی مسئولین به جوش آمده، اجرایی شدن طرحی که جامعه ایرانی را از ارتباط با جامعه بین‌الملل یا انتقال اندیشه‌ها و دیدگاه‌هایش به جامعه جهانی محروم کند، هزاران کسب‌وکار اینترنتی را تعطیل کند و اپلیکیشن‌ها و منابع آموزشی معتبر خارجی را از دسترس ایرانیان مستعد خارج کند، ممکن است به خروشی ویرانگر منجر شود که پیامدهای شومی را هم برای ملت و هم برای نظام به دنبال داشته باشد.»

در بخش دیگری از بیانیه جامعه صنفی تهیه‌کنندگان آمده است: «با حضور مشاور فرهنگی در کنار رییس مجلس، تصور می‌شد که جلوی مصوبات ضدفرهنگی گرفته شود ولی جالب است که در دوران فعالیت ایشان ضدفرهنگی و ضدمردمی‌ترین طرح تاریخ مجلس به تصویب می‌رسد و عدم اعتراض ایشان حتی در شبکه‌های مجازی این شائبه را ایجاد می‌کند که مشاور فرهنگی نیز در میان طراحان این طرح ضدفرهنگی حضور دارد.»

توطئه علیه ملت و جمهوریت است

تهیه کنندگان سینمای ایران در بخش پایانی نوشته‌اند: «سینماگران به عنوان مشاهده‌گران دقیق وضعیت جامعه از نمایندگان موافق این طرح می‌پرسند که چطور در شرایطی که بحران‌های متعدد اقتصادی و اقلیمی شرایط را برای زندگی در ایران بسیار دشوار کرده، شما راه‌حل برون‌رفت از این بحران‌ها را مسدودسازی اینترنت جهانی تشخیص داده‌اید؟ آیا به نرخ بالای بیکاری در جامعه نگاه کرده‌اید؟ آیا ذهن بسته شما می‌تواند درک کند که با اجرایی شدن این طرح میلیون‌ها نفر به تعداد بیکاران کشور اضافه می‌شود و همین بر وخامت اوضاع بحرانی کشور خواهد افزود؟ این طرح شما توطئه علیه ملت و جمهوریت نظام است. لذا به شما نمایندگان ناکاربلد و غیرمتخصص که با حداقل آرای ممکن به مجلس راه یافته‌اید هشدار جدی می‌دهیم که از دشمنی با ملت دست بردارید و بکوشید برای جبران عدم محبوبیت خود، طرح‌های عاجل و راهگشا برای حل مشکلات کمبود آب و برق، مقابله با تورم افسارگسیخته، و بهبود وضعیت معیشت مردم تصویب کنید.»

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *