فیلم نت نیوز
0

«جاده خاکی» به جشنواره لندن می‌رود

فیلم جاده خاکی

فیلم ایرانی «جاده خاکی» در کنار ۷ فیلم دیگر به بخش رقابتی شصت‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم لندن راه یافت.

فهرست نامزدهای جایزه بهترین فیلم شصت‌وپنجمین جشنواره فیلم لندن در حالی اعلام شد که فیلم جاده خاکی به کارگردانی پناه پناهی و به نمایندگی از سینمای ایران نیز در این فهرست حضور دارد.

۸ فیلمی که به رقابت برای جایزه بهترین فیلم جشنواره لندن ۲۰۲۱ راه یافتند عبارتند از: بِل محصول ژاپن و کاری از مامورو هوسودا، سوراخ محصول مشترک ایتالیا، آلمان و فرانسه به کارگردانی میکل آنجلو فرامارتینو، دست خدا محصول ایتالیا کاری از پائولو سورنتینو، نیترام محصول استرالیا به کارگردانی جاستین کرزل، جاده خاکی محصول ایران ساخته پناه پناهی، غروب محصول مشترک مکزیک، فرانسه و سوئد به کارگردانی و نویسندگی میشل فرانکو، لینگویی، پیوندهای مقدس محصول مشترک چاد، فرانسه، آلمان، بلژیک کاری از محمد صالح هارون و چیزهای واقعی محصول انگلیس به کارگردانی هری وتلیف.

فیلم ۹۳ دقیقه‌ای جاده خاکی به تهیه کنندگی مستانه مهاجر که نماینده سینمای ایران در بخش دو هفته کارگردانان جشنواره کن نیز بود داستان سفر جاده‌ای یک خانواده چهار نفره به سوی مرزهای غربی ایران را روایت می‌کند و تصویری آمیخته به اشک و لبخند از روابط خانوادگی ارائه می‌دهد.

حسن معجونی، پانته‌آ پناهی‌ها، رایان سرلک، امین سیمیار و بهرام ارک بازیگران این فیلم هستند و امین جعفری (فیلمبردار)، عبدالرضا حیدری (صدابردار)، پیمان یزدانیان (آهنگساز)، ایمان امیدواری (طراح گریم)، اشکان مهری و امیر اطمینان (تدوین‌گر) دیگر عوامل آن را تشکیل می‌دهند.

جشنواره فیلم لندن بزرگترین رویداد سینمایی در انگلیس است که هر ساله در نیمه دوم ماه اکتبر با نظارت بنیاد فیلم بریتانیا (BFI) برگزار می‌شود. در این جشنواره معتبر سینمایی که از سال ۱۹۵۷ راه‌اندازی شد هر ساله بیش از ۳۰۰ فیلم بلند، مستند و کوتاه از حدود ۵۰ کشور جهان به نمایش گذاشته می‌شود.شصت و پنجمین دوره این جشنواره از ۶ تا ۱۷ اکتبر (۱۴ تا ۲۵ مهر) برگزار خواهد شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *