فیلم نت نیوز
0

حامد بهداد: همکاری با مسعود کیمیایی به‌ خاطر سم‌پاشی‌های پولاد ادامه پیدا نکرد!

حامد بهداد

حامد بهداد در گفت‌وگو با مجله اندیشه پویا دلیل ادامه پیدا نکردن همکاری‌اش با مسعود کیمیایی بعد از دو فیلم «محاکمه در خیابان» و «جرم» را سم‌پاشی‌های پولاد کیمیایی دانست. او درباره چند فیلمساز دیگر از جمله ناصر تقوایی، ابراهیم حاتمی‌کیا و مسعود ده‌نمکی هم اظهار نظر کرده است.

بخش‌هایی از صحبت‌های این بازیگر را بخوانید:

– سال ۷۴ توسط سامان مقدم و کارن همایونفر برای بازی در «ضیافت» قبول شدم و اسمم هم در نشریات به صورت اصلی یعنی حامد صابری‌بهداد آمد ولی بعد که سرمایه‌گذار تغییر کرد و تیم عوض شد، من هم حذف شدم. البته همان زمان به قنادی فردین رفتم و ماجرا را تعریف کردم و از او خواستم کاری کند ولی فردین گفت خیلی وقت است با کیمیایی در تماس نیست … بعدتر بازی در «سربازهای جمعه» را رد کردم، چون فکر می‌کردم نقش منفی خطرناکی است و ترسیدم که خوب از کار درنیاید و درنهایت رسیدم به «محاکمه در خیابان» و «جرم». همکاری با مسعود کیمیایی به‌خاطر سم‌پاشی‌های پولاد کیمیایی ادامه پیدا نکرد.
– ما با خواهر ناصر تقوایی رفت‌وآمد خانوادگی داشتیم و من از او خواستم مرا به ناصر تقوایی معرفی کند که حاصلش «چای تلخ» شد. نصف فیلم گرفته شد و کل بازی من هم انجام شد ولی حیف که فیلم ناتمام ماند.
– دانشجو که بودم برای حاتمی‌کیا تست بازیگری دادم اما بعدتر و به مرور که شناختمش، دیدم مرا با او کاری نیست.
– برای همه احترام قائلم اما با ده‌نمکی کار نمی‌کنم. آن‌چه می‌گویم درباره ایشان نیست ولی اساسا بازی در فیلم ضدمردمی را نمی‌پذیرم یا بهتر بگویم بازی در فیلمی که ضدحقیقت است را نمی‌پذیرم.
– من هرگز نگفتم رد کردن «درباره الی» اشتباه بود! و هرگز نگفتم از رد کردنش، ناراحتم، ولی جزییات رد آن پیشنهاد را در ۶۰ سالگی تشریح می‌کنم.
– فردین، تیپ است ولی ارزشمند است. پرویز صیاد و اکبر عبدی هم بازیگرهای تیپ ارزشمندی هستند ولی تیپ چه زمانی به وجود می‌آید؟ وقتی جامعه انکارت نکند. وقتی جوانمردی در جامعه زیر سوال می‌رود، نباید هم به تیپ فردین، نیازی باشد!

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *