فیلم نت نیوز
0

دبیر شورای صنفی نمایش: به ما نگفته‌اند سینماها تعطیل است

سینما

ساعاتی پیش خبرگزاری‌ها به نقل از قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کردند سینماها طی شش روز آینده در همه شهرهای قرمز در سراسر کشور از جمله تهران و کرج به همراه سایر اصناف بسته خواهند بود، اما شورای صنفی نمایش نظر دیگری دارد.

همایون امیرزاده، مدیر روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تعطیلی سینماها و تئاترها در این بازه زمانی به ایسنا گفت: «دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا جنبه عمومی دارد و این گونه نیست که برای اصناف گوناگون به شکل مجزا صادر شود. با توجه به تعطیلاتی که پیش رو داریم، فعالیت‌های فرهنگی و هنری هم شامل این قاعده می‌شوند و این بخش‌ها نیز همچون دیگر اصناف از تاریخ 28 تیر تا سوم مرداد ماه تعطیل خواهند بود چراکه دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا برای تمام اصناف لازم الاجراست.»

شایسته: سینماها باز می‌مانند

این درحالی است که مرتضی شایسته، دبیر شورای صنفی نمایش، در پاسخ به خبرنگار فیلم نت نیوز گفت: تا به حال به ما مطلبی در این خصوص اعلام نشده است لذا سینماها در هفته پیش رو باز خواهند بود.

محمدرضا صابری، سخنگوی انجمن سینماداران نیز در پاسخ به این سوال اعلام کرد که سینماها در هفته پیش رو باز خواهند بود به جز استان‌هایی که سینماها از طرف استانداری تعطیل شده باشند. صابری نیز اظهار کرد که هنوز از طرف ستاد مقابله با کرونا به آنها بخشنامه‌ای اعلام نشده است.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *