فیلم نت نیوز
0

در اوج شیوع کرونا حمایت جدید از اکران فیلم‌ها تصویب شد

سازمان سینمایی

در حالی که تعداد مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا در کشور رکوردشکنی کرده، سازمان سینمایی وزارت ارشاد در آخرین جلسه کارگروه «بررسی آسیب‌های کرونا در سینما» حمایت‌های جدید از فیلم‌ها و پخش کنندگان را به تصویب رساند.

روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری اعلام کرد در این جلسه مقرر شد هر فیلم جدید مورد تایید شورای صنفی نمایش که به چرخه اکران وارد شود و حداقل ۴ هفته روی پرده باشد مبلغ صد میلیون تومان به شرکت پخش (برای آماده سازی اکران) و به ازای فروش هر ۳۰۰ میلیون تومان، مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به مالکان فیلم پرداخت می‌شود. اعتبار این طرح از ۳۰ خرداد تا ۱۵ مهر ۱۴۰۰ است.

همچنین حمایت از سالن‌های نمایش دهنده فیلم‌های با موضوع دفاع مقدس یا مخاطب کودک که در بازه زمانی فوق به چرخه اکران وارد شوند به شرح زیر است:

معادل ۲ درصد تعداد صندلی‌های هر سانس بر اساس سهم سینمادار از قیمت خالص بلیت سینما (در روزهایی که حداقل ۳ سانس از فیلم مورد نظر در سمفا تعریف شده باشد).

جبران بخشی از ضررهای ناشی از کرونا و جلوگیری از بیکاری کارکنان سینماهای بخش خصوصی دیگر مصوبه کارگروه بود که به تشخیص شورای تخصصی ذیربط متشکل از مدیرکل دفتر نظارت بر نمایش و نمایندگان موسسه سینما شهر و انجمن سینماداران خواهد بود.

شاخص یا مدارک لازم لیست بیمه، نسبت سالن‌های فعال به کل سالن‌های سینما، پایین بودن میزان فروش، تعداد سینما در شهر یا منطقه است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *