فیلم نت نیوز
0

رای مثبت کمیسیون فرهنگی مجلس به وزیر پیشنهادی ارشاد

وزیر فرهنگ و ارشاد

در حالی که انتشار برنامه‌ها و مواضع وزیر پیشنهادی ارشاد با واکنش‌های منفی هنرمندان و تشکل‌های صنفی هنری مواجه شده، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از موافقت این کمیسیون با محمدمهدی اسماعیلی خبر داد.

مجید نصیرایی در جلسه علنی عصر امروز گزارش کمیسیون فرهنگی درباره محمد مهدی اسماعیلی، وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی را قرائت کرد.

بر اساس گزارش کمیسیون فرهنگی، ۵۶ درصد برنامه‌های وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی با اسناد بالا دستی منطبق و ۳۳ درصد موارد همسو بوده است. مورد مغایر نیز یافت نشده است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: «ما رابطه تحصیلات، تخصص و تجربه میدانی وزیر، تخصص میدانی در حوزه پیشنهادی، نگاه تحول خواه ایشان، میران اطلاع از اسناد بالا دستی، توجه به منافع ملی و گام دوم انقلاب، شناخت کافی از آسیب‌های موجود و صلاحیت ایشان در مدیریت و شجاعت لازم را بررسی کرده‌ایم.»

نصیرایی در خصوص «تعهدات شفاهی» وزیر فرهنگ گفت: «تاکید بر توسعه دیپلماسی فرهنگی با توجه مشکلات موجود در وزارتخانه، رشد روزافزون فیلم و سریال‌های خانواده محور با توجه به سبک زندگی ایرانی – اسلامی، بررسی شرایط و تامین نیازهای اقتصادی جامعه هنری کشور، اقدام در جهت پویایی شورای فرهنگ عمومی به منظور هویت بخشی به سبک زندگی ایرانی – اسلامی، اقدامات جدی برای حل مشکلات چاپ، نشر و به خصوص تامین بعضی نیازهای مثل کاغذ، نظارت صریح و عالمانه قانونی بدون تلاش در دخالت بی‌مورد و تصدی گری دولت از برنامه‌های ایشان است.»

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *