فیلم نت نیوز
0

سقوط گیشه سینما در فرانسه

سینمای فرانسه

آمار فروش فیلم‌های سینمایی این هفته فرانسه به دلیل اعمال قوانین جدید از جمله لزوم ارائه مدرک واکیسناسیون و یا نتیجه منفی آزمایش کرونا برای ورود به اماکن فرهنگی از جمله سینماها، با کاهش قابل توجهی مواجه شد.

ورایتی گزارش داده که چهارشنبه هفته گذشته همزمان با روزی که این قانون اجرا شد، بلیت‌فروشی سینماها در فرانسه در یک روز ۶۰ درصد نسبت به روز قبل کاهش یافت و متوسط کاهش این هفته نسبت به هفته گذشته حدود ۷۰ درصد بوده است.

فروش قسمت نهم از مجموعه اکشن و پرطرفدار «سریع و خشن» با بازی وین دیزل، جان سینا و میشل رودریگز، از روز چهارشنبه در سینماهای فرانسه ۹۰ درصد کاهش داشت.

چند فیلم دیگر که در جشنواره کن اکران شدند و به تازگی روی پرده سینماها رفته بودند مثل فیلم «آنت» ساخته لئوس کاراکس که جشنواره کن را افتتاح کرد و برنده جایزه بهترین کارگردان شد و فیلم «تیتان» که نخل طلای جشنواره را از آن خود کرد، هم در این چند روز به ترتیب کاهش ۸۰ و ۳۳ درصدی را در بلیت فروشی تجربه کردند.

به گزارش کام اسکور فرانسه، میزان فروش فیلم «بندتا» ساخته پل ورهوفن که از دیگر فیلم‌های بخش رقابتی جشنواره کن بود نیز به موجب الزامی شدن ارائه گواهی واکسیناسیون، ۷۰ درصد در سینماهای این کشور کاهش یافته است.

از آنجایی که تنها حدود ۴۴ درصد از جمعیت فرانسه تاکنون دربرابر کرونا واکسینه شده‌اند، این کاهش قابل توجه در بلیت‌فروشی چندان عجیب و دور از انتظار نبود.

فرانسه اولین کشور اروپایی است که ارائه گذرنامه سلامت را برای ورود به اماکن عمومی اجباری می‌کند اما پیش‌بینی می‌شود دیگر کشورها نیز به زودی مسیر مشابهی را پیش بگیرند؛ ایتالیا که اوایل ماه سپتامبر میزبان جشنواره فیلم ونیز است، چندی پیش اعلام کرد از ششم اوت (۱۵ مرداد) همراه داشتن گذرنامه سلامت را در بیشتر اماکن عمومی این کشور اجباری می‌کند.

در انگلیس هم از اواخر ماه سپتامبر (اواسط مهر) مقررات مشابهی برای حضور در اماکن عمومی پرجمعیت اجرا خواهد شد.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر