فیلم نت نیوز
0

صباغ‌زاده: نظارت بر نمایش خانگی به وزارت ارشاد برگردد

مهدی صباغ زاده

در حالی که وزیر ارشاد وعده داده تکلیف سرگردانی نظارت بر تولیدات نمایش خانگی بین این وزارتخانه و صداوسیما را روشن کند، مهدی صباغ‌زاده کارگردان و تهیه‌کننده قدیمی سینما معتقد است این نظارت باید به وزارت ارشاد برگردد.

صباغ‌زاده درباره نظارت صدا و سیما بر شبکه نمایش خانگی به خبرآنلاین گفته است: «ماجرا این است که صدا و سیما توانایی نظارت بر سریال‌ها و تولیدات خود را ندارد. حالا اگر شبکه نمایش خانگی هم زیر دست صدا و سیما بماند، همان بلایی که سر سریال‌های تلویزیونی آمد، سر سریال‌های شبکه نمایش خانگی نیز می‌آید. فکر می‌کنم باید اجازه دهیم که مسئولیت صدور مجوز دوباره به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باز گردد تا شاهد تولیدات با کیفیت بیشتری باشیم.»

او درباره همسو بودن صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دولت گفت: «امکان ندارد نظر صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با یکدیگر همسو باشد. این موضوع خیلی واضح است و تفاوت آن را از اختلاف کیفیت سریال‌های شبکه نمایش خانگی و سریال‌های تلویزیونی می‌توان فهمید.»

سازنده فیلم‌های «سناتور» و «خانه خلوت» درباره لزوم بازگشت نظارت بر نمایش خانگی به وزارت ارشاد تاکید کرد: «اگر وزارت ارشاد مسئولیت صدور مجوز برای سریال‌های شبکه نمایش خانگی را برعهده بگیرد شبکه نمایش خانگی دوباره سروسامان می‌گیرد. چون زمانی که این مسئولیت برعهده وزارت ارشاد بود، شاهد عملکرد بهتر و ثمربخش‌تری بودیم. درصورتی که عملکرد فعلی اصلا رضایت بخش نیست. فیلمسازان، تهیه کنندگان و کارگردانان، با وزارت ارشاد ارتباط دارند و با آن‌جا همکاری می‌کنند، به همین دلیل وزارت فرهنگ و ارشاد نگاه سینمایی‌تری خواهد داشت.»

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *