فیلم نت نیوز
0

فیلم سارا دولت‌آبادی درباره پدرش جایزه حمایتی گرفت

محمود دولت آبادی

جایزه حمایتی جشنواره فیلم کارلووی واری برای پروژه سینمایی در دست ساخت به فیلم سارا دولت‌آبادی رسید که درباره پدرش محمود دولت‌آبادی نویسنده مشهور می‌سازد.

به گزارش ورایتی، برنامه وعده‌های شرقی این جشنواره امسال پیش از آغاز این فستیوال معتبر سینمایی، از ۲۸ ژوئیه تا ۱۲ اوت برگزار شد و ۲۹ پروژه سینمایی منتخب را در سه شاخه مختلف به صورت آنلاین برای چهره‌های مطرح فیلمسازی به نمایش درآورد. از بین این پروژه‌ها، خوش‌آتیه‌ترین‌هایشان شانس دریافت جوایز حمایتی به مجموع مبلغ ۱۱۵ هزار یورو را داشتند.

در شاخه فیلم‌های در دست ساخت، ۱۲ فیلم داستانی و مستند از منطقه بالکان، کشورهای حوزه شوروی سابق، خاورمیانه و آفریقای شمالی که در مراحل پایانی تولید یا پیش از تولید بودند، معرفی شدند که دو فیلم ساخته سینماگران ایرانی بودند؛ «بوف، باغ و نویسنده» از سارا دولت آبادی و «سرنوشت» ساخته یاسر طالبی.

برندگان جایزه حمایتی پروژه‌های در حال ساخت پنجاه و پنجمین جشنواره فیلم کارلووی واری دیروز (دوشنبه، ۲۵ مرداد) اعلام شدند و فیلم بوف، باغ و نویسنده ساخته سارا دولت‌آبادی یکی از آنها بود.

این فیلم که محصول مشترک ایران و فرانسه است، به کارگردانی سارا دولت‌آبادی و تهیه‌کنندگی دولت‌آبادی، امیر نادری و فرهاد محمدی ساخته شده و بر موضوع کشف و شهود شاعرانه محمود دولت آبادی، تمرکز دارد. در این فیلم سارا دولت‌آبادی جهان تخیل پدر را که مرزهای واقعیت ادراکی را برای مخاطب محو می‌کند ثبت کرده و همزمان با کاوش در باغ مخفی زندگی او به عنوان یک نویسنده، انزوای روزمره‌اش را به تصویر می‌کشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *