فیلم نت نیوز
0

برای فیلم پخش شده از تلویزیون پول «اکران آنلاین» بدهید!

فیلم یدو

فیلم «یدو» که در سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر سیمرغ بهترین فیلم را گرفت و در تعطیلات نوروز هم از تلویزیون پخش شد، تا چند روز آینده به صورت آنلاین اکران می‌شود.

تبلیغ‌های درج شده در برخی پلتفرم‌های اینترنتی نشان می‌دهد که فیلم «یدو» به کارگردانی مهدی جعفری شش روز دیگر اکران آنلاین خواهد شد.

این اتفاق عجیبی است، چون «اکران آنلاین» معنایش این است که تماشاگران برای هر بار تماشای فیلم باید هزینه بپردازند و این برای فیلمی که از تلویزیون به شکل سراسری پخش شده، جای سوال دارد.

در واقع تفاوت اکران آنلاین و ورود به شبکه نمایش خانگی آن است که در حالت دوم داشتن اشتراک پلتفرم‌ها کافی‌ست ولی در حالت اول باید پول اضافه‌ای پرداخت شود.

پخش این فیلم از تلویزیون در عید ۱۴۰۰ بدون این که اکران شود، خودبخود اتفاق عجیبی بود و نشانه آن که سرمایه‌گذاران دولتی فیلم (بنیاد سینمایی فارابی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان) به اکران و کسب درآمد طبیعی توجهی ندارند. ولی حالا به شکل دیرهنگام به یاد فروش فیلم افتاده‌اند.

«یدو» سال گذشته در جشنواره فیلم فجر برنده شش سیمرغ بلورین در بخش‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم‌برداری، بهترین صدابرداری، بهترین صداگذاری و بهترین بازیگر نقش اول زن شد.

این فیلم براساس داستان «زخم شیر» از صمد طاهری ساخته شده و داستان آن درباره ماه‌های آغازین جنگ تحمیلی و دورانی است که خانواده‌های شهرهای مختلف خوزستان مجبور به ترک خانه‌های خود می‌شوند.

ستاره پسیانی نقش اصلی این فیلم را بازی کرده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *