فیلم نت نیوز
0

معرفی نمایندگان ۵ کشور به رقابت بهترین فیلم بین‌المللی اسکار

اسکار

 

کمیته اسکار پنج کشور فیلم‌های برگزیده خود را برای حضور در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی جوایز اسکار ۲۰۲۲ انتخاب کردند.

«ساختمان سفید» به کارگردانی «کاویش نانگ» (کامبوج)، «کندو» به کارگردانی «بلرتا باشولی» (اکوادور)، «کازابلانکا بیت» ساخته «نبیل عیوش» (مراکش) و «آبادی» به کارگردانی «ایوان ایکیچ» (صبرستان)، پنج فیلمی هستند که به عنوان نماینده رسمی کشورهایشان در شاخه بهترین فیلم بین المللی نود و چهارمین دوره جوایز سینمایی سکار حضور خواهند داشت.

پیش از این سینمای لهستان فیلم «هیچ ردی به جا نگذار» ساخته «جان پی. ماتوژینسکی» و اکوادور فیلم «زیردریایی» ساخته «آلفردو لئون لئون» را به عنوان نماینده رسمی خود در اسکار ۲۰۲۰ انتخاب کرده اند.

طبق قوانین معمول آکادمی، فیلم ها برای حضور در شاخه بهترین فیلم بین المللی اسکار ۲۰۲۲، باید در حد فاصل بین اول ژانویه تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ (۱۲ دی ۱۳۹۹ تا ۱۰ دی ۱۴۰۰) در کشور مبدا حداقل هفت روز اکران سینمایی داشته داشته باشند اما بر اساس قوانین نود و چهارمین دوره جوایز اسکار و برای تسهیل حضور آثار سینمایی در این جوایز در شرایط کنونی، فیلم‌ها برای حضور در شاخه بهترین فیلم بین المللی الزاما نیاز به اکران در کشور مبدا ندارند و در صورتی که در یکی از کشورها (غیر از آمریکا و کشورهای تحت قلمرو آن) به مدت حداقل هفت روز پیایی اکران تجاری داشته باشند، می‌توانند نماینده رسمی کشور معرفی کننده باشند.

آخرین مهلت معرفی نماینده رسمی کشورها برای حضور در شاخه بهترین فیلم بین المللی اسکار، اول نوامبر (۱۰ آبان) است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *