فیلم نت نیوز
0

نامه تند خانه سینما به سعید نمکی: واکسن چه شد؟

سعید نمکی

هیات مدیره خانه سینما در نامه ای سرگشاده خطاب به وزیر بهداشت از مذاکرات به نتیجه نرسیده برای واکسن اهالی سینما خبر داد. در این نامه از تعلق نگرفتن واکسن به گروه‌های فیلمبرداری به شدت انتقاد شده و تاکید شده مسئولیت جان اهالی سیتما بر عهده سعید نمکی است.

هیات مدیره خانه سینما در این نامه سرگشاده نوشته است: «آقای دکتر نمکی، استحضار دارید که واکسیناسیون گروه های مختلف اجتماعی به صورت اولویت های دریافت واکسن شروع شده است. دانشجویان و اساتید دانشگاه ها و رانندگان تاکسی و کارمندان بانک‌ها و خبرنگارها و… همگی در اولویت دریافت واکسن قرار گرفته اند. اکنون جایگاه خانه سینما (جامعه اصناف سینمایی کشور) کجاست؟

آقای وزیر نیاز به دیدن فیلم و تولید محتوای فرهنگی هنری آموزشی مذهبی و غیره به شکل تصویری تعطیل شدنی نیست. نیازهای فرهنگی یک جامعه و پاسخ به آن امری انکار ناپذیر است که متأسفانه با بی تدبیری تمام، صنعت تصویر کشور بخصوص در دوران کرونا در معرض انهدام و نابودی قرار گرفته است. همکاران ما به دلیل پر خطر بودن کارشان با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند.

در چنین شرایطی اختصاص سهمیه واکسن و در اولویت قرار دادن شاغلین در صنعت تصویری کشور واجب است. خانه سینما پیش از این بارها تلاش کرده از طریق مذاکرات رسمی با مسئولان وزارت خانه متبوع شما سهمیه ای با اولویت گروه های در حال تولید از سبد واکسن های موجود برای اهالی جامعه اصناف سینمایی کشور فراهم کند که علیرغم قول و قرارهای رد و بدل شده تا کنون به جایی نرسیده است. با این بدقولی ها ناچار شده ایم با صدایی بلند برای پیدا کردن گوشی شنوا با کنار گذاشتن تشریفات مرسوم طی این نامه سرگشاده از جنابعالی بخواهیم در مدت زمان کوتاهی که از مقام وزارت شما باقی مانده اهالی خانه سینما که در جریان تولید قرار دارند در اولویت های واکسیناسیون قرار گیرند.

مسئولیت جان تک تک اهالی سینما و شاغلین در صنعت تصویر کشور برعهده ما و شماست لطفاً در این روزهای آخر همراهی کنید.»

توضیح وزیر بهداشت

اما سعید نمکی بعد از انتشار این نامه در مصاحبه با ایسنا گفت: «واکسیناسیون اصحاب سینما و عزیزانی را که در هنر سینما برای خلق آثار سینمایی کار میکنند، ان‌شاءالله از هفته آینده شروع می کنیم‌ تا با خیال راحت‌تر بتوانند آثار فاخر را برای سینما و کشور خلق کنند.»

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *