فیلم نت نیوز
0

ناگفته‌های تهیه کننده سریال امام علی (ع) درباره سانسور و دستمزد بازیگران

محمد بیک زاده تهیه کننده سریال به یاد ماندنی «امام علی (ع)» ناگفته‌هایی از حذف و سانسور این سریال و دلیل طولانی شدن تولید آن را بیان کرده. به گفته او تغییر رئیس سازمان صداوسیما و مسائل حاشیه‌ای دیگر باعث این اتفاقات شد.

او در گفت‌وگو با روزنامه فرهیختگان درباره دلایل تعطیلی تولید سریال توضیح داده: «فیلمبرداری ما در مدت ۱۹ ماه تمام شد و با احتساب تعطیلی‌ها بود. اگر شما می‌بینید که پنج سال بین آن وقفه می‌افتد به علت اختلافی بود که بعد از پایان فیلمبرداری در سازمان صداوسیما اتفاق افتاد. مدیر سازمان عوض شد و محمد هاشمی رفته بود و علی لاریجانی آمده بود. لاریجانی می‌خواست نظرات خود را اعمال کند؛ در حالی که ما بنا نداشتیم نظر هیچکسی جز نظر تاریخ را اعمال کنیم. مدتی این اختلاف بود و مدتی هم اختلاف بین دوستان سر مسائل دیگر بود.»

به گفته بیک زاده بخش‌های مربوط به شخصیت ابوذر غفاری در سریال «امام علی (ع)» سانسور شد: «عمده بخش های مربوط به ابوذر حذف شد. ابوذر در زمان حیات خود طاقت این را نداشت کسی کوچک‌ترین تخطی از طریق عدالت کند. گفتند برخی حرف‌های ابوذر به برخی دوستان برمی‌خورد؛ درنتیجه حذف کردند. تقریبا بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ دقیقه حذف شده است. قسمت ابوذر ۴ اپیزود بود و این بخش را الان در سریال نداریم. چند صحنه جزئی از بخش ابوذر را داریم چون دیالوگ‌های ابوذر دیالوگ‌های تندی بود.»

او در پاسخ به این سوال که نمی‌توانید این بخش‌ها را پخش کنید، گفته است: «اینها در بخش پوزتیوهای سازمان صداوسیماست.»

تهیه کننده این سریال درباره دستمزد بازیگران هم اعداد جالبی را فاش کرده: «بیشترین دستمزد را (داریوش) ارجمند داشت که هر ماه ۱۰۰ هزار تومان بود. پنج درصد هم مالیات کسر می‌شد که در نهایت ۹۵هزار تومان می‌شد. ایشان ۱۹ ماه با این مبلغ کار کرد. بیشتر دوستان دلی کار کردند.»

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *