فیلم نت نیوز
0

عباس کیارستمی کجاست؟

عباس کیارستمی

نمایشگاهی بزرگ از آثار عباس کیارستمی فیلمساز صاحبنام ایرانی در مرکز ژرژ پمپیدو پاریس برگزار شده که علاوه بر فیلم‌های مرمت شده این کارگردان فقید، سعی دارد میراث هنری او را در معرض دید قرار دهد.
این نمایشگاه با عنوان «دوست ما کیارستمی کجاست؟» با همکاری کمپانی ام‌کی۲ و بنیاد کیارستمی برپا شده و معصومه لاهیجی همکار و مترجم کیارستمی در یک دهه آخر عمرش در متنی که ایسنا منتشر شده، درباره این نمایشگاه و اهدافش توضیح داده است.
لاهیجی در کنار سیلوی پرا (رئیس بخش سینمای مرکز ژرژ پمپیدو) و فلوریان ابنر (رئیس بخش عکس ژرژ پمپیدو) نمایشگاه گردان این رویداد است و در این متن نوشته است: «هدف ما به نمایش گذاشتن تصویری دیگرگونه از او، نه صرفا به عنوان فیلمساز بلکه به مثابه نمونه ای منحصر به فرد از هنرمند مطلق که نگاه کنجکاوش را در جستجوهای شاعرانه اش در شاخه های مختلف هنر، همیشه حفظ کرده است. در واقع در غیاب کیارستمی، تلاش بر این است که این میراث هنری، به واسطه نگاه کیوریتور (نمایشگاه گردان) معرفی شود و مخاطب دعوت به جستجوی روح شاعرانه و خلاق کیارستمی شود.»
نمایشگاه «دوست ما، کیارستمی، کجاست؟» به صورت کاملا عمومی و رایگان برای علاقه مندان برپاست و به تدریج با کاهش محدویت های نمایش فیلم در فرانسه، برنامه مرور آثار کیارستمی که به موازات نمایشگاه برگزار می شود با ظرفیت کامل برگزار خواهد شد که شامل ۴۶ فیلم کوتاه و بلند است که بسیاری از آنها طی یک پروژه ۱۰ ساله مرمت شده اند.
همچنین فیلم «عباس کیارستمی مشغول کار است» به سفارش مرکز فرهنگی ژرژ پمپیدو اثری 55 دقیقه‌ای از سیف الله صمدیان در این نمایشگاه به نمایش درمی‌آید. این فیلم تدوینی از تصاویری است که خودش به عنوان دوست و همکار کیارستمی از او گرفته و همچنین از منتخبی از فیلم‌های پشت صحنه «شیرین» و «کپی برابر اصل» به کارگردانی زنده یاد حمیده رضوی و فیلم «سوهانک» ( پیش تولید طعم گیلاس) ساخته بهمن کیارستمی، هم در آن استفاده شده است.
فیلم دیگر سیف‌الله صمدیان درباره عباس کیارستمی با عنوان «76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارست

می» به نمایش در خواهد آمد.

نمایشگاه عباس کیارستمی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نمایشگاه عباس کیارستمی

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *