فیلم نت نیوز
0

نمایش فیلم‌های ورزشی در برنامه بدرقه کاروان المپیک ایران

نینجای ایرانی

مستندهای «جایی برای فرشته‌ها نیست» (سام کلانتری) و «نینجای ایرانی» (مرجان ریاحی) در کنار سه فیلم دیگر در قالب برنامه‌ای برای بدرقه کاروان المپیک ایران به ژاپن نمایش داده می‌شوند.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اعلام کرده که در هفته المپیک (۵ تا ۱۰ تیر) برنامه‌هایی از جمله عصرانه کارتون، طلایه‌داران المپیک، بدرقه کاروان المپیک، ویژه برنامه تلویزیونی، جشنواره شعر و ترانه و رونمایی محصولات فرهنگی و… در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد برگزار می‌شود.

در قالب این برنامه ۵ فیلم ورزشی شامل «تختی» به کارگردانی بهرام توکلی، «ضربه فنی» فیلمی از غلامرضا رمضانی، «صفر تا سکو» به کارگردانی سحر مصیبی، «نینجای ایرانی» ساخته مرجان ریاحی و «جایی برای فرشته‌ها نیست» به کارگردانی سام کلانتری در سالن ۸ باغ کتاب در دو سانس ۱۶ تا ۱۸ و ۱۸ تا ۲۰ روی پرده می‌روند.

«جایی برای فرشته‌ها نیست» مستندی درباره تیم ملی دختران اسکیت هاکی ایران و مشکلات پیچیده آنان در راه مسابقات آسیایی کره‌جنوبی است که ورزش، بهانه‌ای برای وارد شدن به زندگی این دختران شده است.

«نینجای ایرانی» ساخته مرجان ریاحی نیز از نگاه خاطره جلیل‌زاده نخستین زن نینجای ایرانی، مشکلات، سختی‌ها و موانعی که زنان ایرانی برای پرداختن به ورزش «نینجوتسو» با آن درگیر هستند را روایت می‌کند. در این مستند برای نخستین‌بار مسابقات زنان نینجای ایرانی به تصویر کشیده شد.

«نینجای ایرانی» از هیات داوری جشنواره بغداد، هیات داوری جوان جشنواره وزول، جشنواره فیلم زنان سنترال ایلینویز در آمریکا و جشنواره بین‌المللی فیلم زنان «کین» ارمنستان موفق به دریافت جایزه شده است.

رقابت‌های المپیک توکیو از اول تا ۱۷ مردادماه برگزار می‌شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *