فیلم نت نیوز
0

نگرانی یک فیلمساز از تکرار سیاست‌های فرهنگی احمدی‌نژاد در دولت رئیسی

حسن برزیده

حسن برزیده کارگردان فیلم‌هایی مانند «دکل» و «مزار شریف» از تکرار سیاست‌های فرهنگی دوران محمود احمدی‌نژاد در دولت جدید و احتمال برخورد با هنرمندان ابراز نگرانی کرده است.

این فیلمساز در گفت‌وگویی با ایسنا با اشاره به مشکلاتی که شیوع کرونا برای سینما ایجاد کرده، گفته است: «من نگرانی‌های دیگری دارم و بخشی از آن به نگاه آدم‌های جدیدی بر می‌گردد که قرار است حوزه فرهنگ و وزارت ارشاد را اداره کنند. این نگرانی‌ها با توجه به تجربه گذشته وجود دارد مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.»

برزیده با اشاره به دولت‌های نهم و دهم که جریان حاکم بر آن زمان را با جریانی که از این پس قدرت را در دست می‌گیرد نزدیک می‌داند، اضافه کرد: «من امیدوارم دوستان جدید از آن هشت سال آقای احمدی‌نژاد و دوستان دیگرِ در راس کار (در حوزه سینما) درس عبرت بگیرند چون روشن است که آن‌ها ناموفق بودند و اتفاقات بدی در آن دوران رخ داد. امروز هم می‌بینیم که برخی‌ها، هم در حوزه فرهنگ و هنر و هم در بخش‌های دیگر بدجور خط و نشان می‌کشند.»

او در ادامه به یکی از این موارد اشاره کرده است: «چند روز پیش دیدم اطلاعیه‌ای داده بودند مبنی براینکه آقای رئیسی باید به شدت با هنرمندانی که وابسته و نفوذی هستند برخورد کند. خود این عبارات بسیار خطرناک و تلخ است چون اگر یک دادگاه باشد و ثابت کند که مثلاً حسن برزیده از سفارت انگلستان خط می‌گیرد خیلی هم خوب است و ما هم استقبال می‌کنیم که پیگیری کنند تا جاسوس و وابسته مشخص شوند، اما وقتی قرار است همینطوری به آدم‌ها اَنگ و اتهام زده شود تا با این خشونت حذف شوند شرایط بدی می‌تواند به وجود آید و امیدوارم آقای رئیسی فریب این افراد را نخورد.»

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *