فیلم نت نیوز
0

چرا اسکورسیزی از پایان «راننده تاکسی» عصبانی است؟

راننده تاکسی

«راننده تاکسی» ساخته مارتین اسکورسیزی به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های تاریخ سینما شناخته شده می‌شود اما خود اسکورسیزی با این فیلم مشهورش مشکل دارد.

فران لبویز نویسنده آمریکایی و دوست قدیمی فیلمساز مشهور در مصاحبه‌ای با لس‌آنجلس تایمز گفته: «اسکورسیزی درباره این فیلم هنوز گله دارد. چرا «راننده تاکسی» هنوز او را برآشفته می‌کند؟ رنگ قرمز!»

او در ادامه این مصاحبه که در مستند «فکر کن اینجا شهر است» پخش شده توضیح می‌دهد: «نکته‌ای که در ذهن مارتین باقی مانده آخر فیلم است، او هنوز احساس می‌کند که فیلم تمام نشده. باور کنید اگر فیلم را از او نگرفته بودیم همچنان در حال تدوین بود. او همچنان عصبانی است. بارها به من گفته می‌دانی چه چیزی باعث خراب شدن «راننده تاکسی» شد؟ رنگ قرمز. استودیو پول کافی برای تصحیح رنگ نداد و به همین دلیل افتضاح شد. من هم به او می‌گویم می‌دانی مشکل «راننده تاکسی» چیست مارتین؟ این که هیچ مشکلی ندارد.»

خانم فران لبویز دوست قدیمی اسکوسیزی است و درباره دوستی با این فیلمساز برنده اسکار در مستند «فکر کن اینجا شهر است» گفته است: «برای من دوستی‌های بزرگ بسیار احساس برانگیز هستند. من و مارتی به یاد نداریم کجا یکدیگر را دیدیم ولی هروقت او را در مهمانی می‌بینم کل شب را با هم حرف می‌زنیم.»

فیلم «راننده تاکسی» در سال 1976 نخل طلای جشنواره کن را کسب کرد و به دنبال آن اسکورسیزی پله‌های ترقی را یکی بعد از دیگری طی کرد.
رابرت دنیرو برای ساخت دنباله این فیلم بر اساس شخصیت اصلی آن، تراویس بیکل، تمایل زیادی داشت اما نه اسکورسیزی نه نویسنده آن، پل شریدر، تمایلی نداشتند.

دنیرو در جشنواره مراکش در سال 2018 گفت: «برای سال‌ها فکر می‌کردم تراویس امروز کجا می‌توانست باشد و با مارتین هم حرف زدم و پل شریدر هم به نتایجی رسید اما هیچ وقت عملی نشد. فکر می‌کنم اتفاق جالبی برای او می‌افتاد اما مسیر درست را پیدا نکردیم.»

مستند «فکر کن اینجا شهر است» در حال حاضر در پلتفرم نتفلیکس پخش می‌شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *