فیلم نت نیوز
0

چرا اهالی هنر در برابر اسماعیلی گارد گرفتند؟

وزیر ارشاد

در جریان رای اعتماد وزرا یکی از نمایندگان مجلس که مخالف وزیر پیشنهادی وزارت ارشاد است، به مخالفت هنرمندان با محمدمهدی اسماعیلی اشاره کرد و خواستار رای عدم اعتماد به او شد.

سید علی یزدی‌خواه نماینده تهران در مجلس که به عنوان مخالف اسماعیلی امروز در مجلس سحنرانی کرد، یکی از دلایل خود را اینطور توضیح داد: «با معرفی اسماعیلی در وزارت ارشاد مجامع صنفی، اهالی فرهنگ و هنر علیه او موضع‌گیری کردند که ناظر به صحبت‌های آقای اسماعیلی است که مبنی بر این‌که با حضورش در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خانه موسیقی و سینما را جمع کرده و محدود می‌کند. اهالی سینما و هنر که همه ضد انقلاب نیستند؛ خیلی از آنها متعهد هستند پس چرا همه گارد گرفته‌اند؟»

وزیر پیشنهادی در دادسرا پرونده باز دارد

او با تاکید بر این که مخالفتش با اسماعیلی مربوط به مسائل فردی و شخصی نیست، خبر داد که وزیر پیشنهاد فرهنگ و ارشاد اسلامی در در دادسرای ویژه کارکنان دولت پرونده باز دارد.

این نماینده مجلس در این باره توضیح داد: «آقای اسماعیلی معاون سیاسی – امنیتی استانداری اصفهان بود که بودجه خارج از شمول بنا بر گفته برخی تا چند صد میلیون تومان در اختیارش وجود داشت با این حال در آن زمان انضباط مالی در استانداری اصفهان مشاهده نمی‌شد شاید او در بین معاونان و استانداران یکی از مدیرانی بود که بیشترین اعمال ماده ۹۱ را داشت.»

یزدی خواه ادامه داد: «میزان بودجه استانداری اصفهان محدود بوده حال که قرار است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را با دارای ۸۵ درصد بودجه خارج از شمول در اختیار بگیرد تکلیف چه می‌شود؟ چون هیچ ترتیبات قانونی هم وجود ندارد. او می‌تواند با یک یادداشت مبلغی را به نهاد فرهنگی و موسسه‌ای در قالب کمک بدهد و نمی‌توان بر آن هم نظارت کرد. در زمان حضور ایشان در استانداری چند پرونده باز شد که در بسیاری از موارد پرونده آقای اسماعیلی مخدومه و او تبرئه شد جز یکی دو پرونده که در دادسرای ویژه کارکنان دولت مفتوح است اما همه اینها نشان می‌دهد که انضباط مالی در زمان حضور ایشان در استانداری حاکم نبوده است.»

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *